• Limitowana Edycja - FRIO Duo Pink Paradise

Producenci
Informacje dodatkowe

Jak działają Termiczne Etui FRÍO®?

Po zanurzeniu Etui FRÍO® w zimnej wodzie na odpowiednio długi czas (określany przez producenta w zależności od rodzaju Etui), kryształy zawarte we wkładce wewnętrznej przyjmują postać żelu. Następnie rozpoczyna się proces ulatniania: powietrze reaguje z żelem dając efekt chłodzenia. Do prawidłowego przebiegu reakcji konieczny jest dostęp powietrza do Etui FRÍO®. Etui FRÍO® nie może być przechowywane w próżniowych opakowaniach czy wodoszczelnych torebkach uniemożliwiających dostęp powietrza kiedy jest w stanie aktywnym.

Jaką temperaturę utrzymują Termiczne Etui FRÍO®?

Insulina rozpoczyna proces rozkładu w 30 stopniach Celcjusza. Termiczne Etui FRÍO® utrzymują insulinę w bezpiecznym zakresie temperatur czyli 18 – 26 st. C w zależności od temperatury otoczenia, w jakim Etui FRÍO® są przechowywane. Przykładowo gdy temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 38,8 st. C, Etui FRÍO® utrzyma insulinę w temperaturze 26 st. C przez minimum 45 godzin.

Jak długo Termiczne Etui FRÍO® utrzyma insulinę w bezpiecznej temperaturze?

Po uaktywnieniu Etui FRÍO® poprzez zanurzenie go w zimnej wodzie na opowiednio długi czas, Etui FRÍO® będzie utrzymywać bezpieczną dla insuliny temperaturę przez przynajmniej 45 godzin przy założeniu, że temperatura otoczenia nie będzie przekraczać 37,8 st. C

Jaka jest średnia żywotność Termicznego FRÍO®?

Etui FRÍO® będą służyć przynajmniej 12–18 miesięcy jeśli będą poprawnie użytkowane. Okres ten jest minimalny i w wielu przypadkach czas przydatności Etui FRÍO® jest znacznie dłuższy. Etui FRÍO® będą służyły do utrzymywania bezpiecznej temperatury insuliny tak długo, jak długo kryształy będą przyjmować postać żelu w momencie aktywowania Etui FRÍO®. Po pewnym czasie zamiana kryształków w żel może wymagać dłuższego zanurzenia Etui FRÍO® w zimnej wodzie niż czas zalecany dla nowego produktu.

Czy mogę używać Termicznego Etui FRÍO® do chłodzenia innych leków?

Oczywiście, Etui FRÍO® można użyć do przechowywania/chłodzenia innych leków. W takim wypadku zalecane jest zasięgnięcie opinii od wytwórcy producenta leku, ponieważ nasze testy jakości przeprowadzane były tylko dla insuliny.

Jak dbać o Termiczne Etui FRÍO®?

Zewnętrzne opakowanie ochronne może być prane w 30 st. C, przy użyciu łagodnych detergentów natomiast wkładka wewnętrzna zawierająca kryształy może być czyszczona jedynie miękką szczoteczką (np. do paznokci). Szczoteczkę (nie wkładkę wewnętrzną!) należy zanurzyć w letniej wodzie z odrobiną mydła, następnie delikatnie szczotkować mokrą wkładkę wewnętrzną i opłukać pod bieżącą wodą. Nie wolno prać Etui FRÍO® w pralce! 

Jak wysuszyć wkładkę wewnętrzną FRÍO®?

Długo. Nie należy stosować żadnych mechanicznych sposobów przyspieszających proces suszenia, typu suszarki, gorące powietrze czy grzejący kaloryfer. Wkładki nie wystawiamy na bezpośrednie słońce. Dla szybszego wysuszenia wkładki zalecamy pozostawienie jej w miejscu przewiewnym, obracając ją wielokrotnie. Zalecamy w trakcie suszenia rozdzielanie delikatnie palcami kryształków, które zaczną się ponownie tworzyć, gdy postać żelowa zmniejszy swoją obiętość. Trudniejsza będzie ponowna aktywacja etui, gdy żel wyschnie zbity w jedną bryłę.

Czy Etui FRÍO® może wydzielać zapach?

Etui FRÍO® może wydzielać specyficzny zapach jedynie w przypadkach, gdy zostało użyte niezgodnie z instrukcją, tj. gdy było aktywne i nie miało dostępu powietrza (było przechowywane w opakowaniach próżniowych lub wodoszczelnych). Kryształy nie mają wówczas możliwości powrócić do swojej postaci sprzed aktywacji, czyli znów stać się twarde i kruche. Zapach będzie podobny do zapachu wydzielanego przez wilgotne ubrania a całkowity brak dostępu powietrza może doprowadzić do pojawienia się pleśni. W takich przypadkach należy wyczyścić Etui FRÍO® według zaleceń producenta.

Czy Etui FRÍO® może być nadal napęczniałe po 1-2 tygodniach?

Okres, w jakim Etui FRÍO® jest aktywne, uzależniony jest od temperatury, w jakiej etui jest przechowywane. Kryształy zawarte w wewnętrznej wkładce Etui FRÍO® nie rozpoczną reakcji z powietrzem jeśli temperatura otoczenia nie przekroczy 18,3 st. C. Dopiero po osiągnięciu tej temperatury rozpocznie się proces chłodzenia.
Im gorętszy jest klimat tym szybciej będzie przebiegał proces powrotu kryształków do pierwotnej postaci, a tym samym okres chłodzenia ulegnie skróceniu. Przykładowo jeśli temperatura otoczenia dzień i noc będzie wynosić 37,8 st. C czas całkowitego wysychania Etui FRÍO® (czyli czas chłodzenia) wyniesie 45 godzin. Analogicznie, jeśli temperatura będzie znacznie niższa, Etui FRÍO® będzie aktywne dłuższy czas.

Czy Etui FRÍO® może być zanurzone w wodzie przez dowolnie długi czas?

Kryształy zawarte w wewnętrznej kieszeni Etui FRÍO® są zdolne zaabsorbować wodę o objętości równej 500-krotności własnej objętości. Dlatego należy ściśle przestrzegać czasu zalecanego przez producenta. W innym wypadku Etui FRÍO® może zostać przemoczone i wymagać suszenia. W czasie osuszania Etui FRÍO® będzie zbyt ciasne, by włożyć do niego wstrzykiwacz do insuliny czy ampułkę. Osuszanie zakończy się, gdy będzie możliwe włożenie do Etui FRÍO® zalecanej ilości wstrzykiwaczy i/lub ampułek z insuliną.
Osuszanie polega na umieszczeniu Etui FRÍO® w pobliżu łagodnego źródła ciepła lub na parapecie okiennym. W trakcie suszenia należy regularnie obracać i potrząsać Etui FRÍO® by zapobiec zbryleniu kryształków.
NIE suszyć przez wirowanie.

Czy kieszeń wewnętrzna Etui FRÍO® może być lepka z zewnątrz?

Kieszeń wewnętrzna Etui FRÍO® może być lepka, jeśli została wcześniej przemoczona, co z kolei mogło spowodować przedostanie się żelu przez materiał. W takim wypadku należy wysuszyć wkładkę wewnętrzną Etui FRÍO® i oczyścić (nie używając wody!)/wykruszyć żel, który się wydostał przez materiał.
Nie rozmazywać wilgotnego żelu po wkładce wewnętrznej.

Czy Etui FRÍO® może nie działać, nie chłodzić?

Jeśli Etui FRÍO® był zanurzony w wodzie przez zalecany przez producenta czas wówczas kryształki zmieniły się w żel, etui na pewno działa poprawnie, o ile nie jest zamknięty w opakowaniu próżniowym lub wodoszczelnym.
Etui FRÍO® nie zostało zaprojektowane do utrzymywania leków w temperaturze lodówki (około 4 st. C), ale do utrzymania temperatury bezpiecznej dla insuliny przez określony czas. Insulina rozpoczyna proces rozkładu w 30 stopniach Celcjusza.
Testy kliniczne przeprowadzane w niezmiennej (dzień i noc) temperaturze otoczenia wynoszącej 37,8 st. C wykazały, że temperatura insuliny przez 45 godzin nie przekroczyła 26 st. C. Insulina rozpoczyna proces rozkładu w 30 stopniach Celcjusza, tak więc FRÍO® utrzymuje insulinę w bezpiecznej temperaturze przez 45 godzin

Czy czas aktywacji może się zmieniać?

W miarę używania Etui FRÍO® czas aktywacji kryształków może ulec wydłużeniu. W przypadku Etui FRÍO® używanych przez kilka lat może wynieść nawet do jednej godziny. Jeśli kieszeń wewnętrzna Etui FRÍO® nie „pęcznieje” w charakterystyczny sposób pod wpływem wody, znaczy to, że kryształki przestają wykazywać chłodzącą aktywność i czas wymienić Etui FRÍO® na nowy egzemplarz. Upraszczając sprawę jeśli Etui FRÍO® jest użytkowany w prawidłowy sposób, życie kryształów jest określane na 2 lata, jednakże wielu klientów używa ich z powodzeniem przez kolejnych kilka lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl